Tadeáš Roblík ve finále soutěže Bystré hlavy v Goetheho institutu.
Soutěž začala již 1. listopadu 2022 a do 28. února 2023 měli žáci možnost přihlásit svůj vědecký projekt. Po tomto termínu vybírala letos porota 11 nejlepších prací, které následně postoupily do finále. Tadeáš byl se svou prací Experimentální studie soustavy La-Ni-Sn vybrán jako jeden z těchto 11 finalistů a čekalo ho tak finále.
,,Finále proběhlo 18. dubna 2023 v Goetheho institutu v Praze. Všichni soutěžící si nachystali prezentaci svých soutěžních projektů a po zahájení soutěže tyto projekty prezentovali odborné porotě a zástupcům institutu. Porota hodnotila využitelnost projektu, prezentační dovednosti, schopnost reagovat na otázky a mnoho dalšího. Po skončení prezentací jsme měli čas na oběd a seznamování s ostatními soutěžícími. Po pauze následovala hodina němčiny. Téma hodiny bylo Wissenschaft und Technik. Povídali jsme si a rozšiřovali slovní zásobu, celkově jsme si všichni hodinu užili. Poté nás už čekalo vyhlášení výsledků. Porota nám všem ještě jednou poděkovala za píli a nadšení do vědecké práce a podpořila nás a povzbudila v našem úsilí. Následně nám rozdali diplomy, upomínkové předměty a třem nejlepším poukaz na jazykový pobyt v německy mluvicích zemích.” říká Tadeáš, který se umístil jako 7. z celkových 11 soutěžících.
,,Soutěž jsem si moc užil. Byla to pro mě skvělá zkušenost a těším se na konferenci v listopadu na kterou jsem byl pozván.”
