Lyžařský kurz 2025 – skvělé zážitky na svahu!
Ve dnech 9.–14. března se 32 žáků naší školy zúčastnilo lyžařského kurzu. Výpravu tvořilo 24 studentů z tercie, 5 ze sekundy a 3 z kvarty, pod dohledem tří učitelů – Tomáše Dratvy, Zdeňka Urbana a Hany Žampachové.
Do horského střediska Karlov pod Pradědem jsme dorazili v neděli odpoledne, kde nás čekalo ubytování, večeře a návštěva půjčovny lyžařského vybavení. Od pondělí do středy jsme pilně lyžovali, přičemž úterní večerní lyžování patřilo k vrcholům programu – žáci si ho opravdu užili. Tyto tři dny bylo i krásné počasí a jarní lyžování bylo příjemné jak pro zkušené lyžaře, tak hlavně pro začátečníky. Sníh byl sice měkčí a pomalejší, ale možná i díky tomu, jsme neměli žádný úraz. Čtvrteční dopoledne jsme využili k odpočinku, protože nám počasí nepřálo a bylo potřeba nabrat síly.
Bydleli jsme v útulném penzionu přímo naproti sjezdovkám, což nám usnadnilo přesuny na svah. Strava byla sice skromnější, ale jak se říká – hlad je nejlepší kuchař! V pátek dopoledne jsme se ještě vydali na krátkou procházku a po obědě jsme se vydali zpět domů.
Kurz proběhl bez zranění a zdravotních potíží, což je vždy skvělá zpráva. O něco méně dobře to dopadlo s vybavením chaty, které dostalo zabrat pod rukama našich žáků – ale i to patří k dobrodružství😉.
Děkujeme všem za skvělou atmosféru a těšíme se na další sportovní akce!




